خبر فوری
This content is not available in your region

حمله شورشیان مسیحی به مسلمانان در پایتخت آفریقای مرکزی

حمله شورشیان مسیحی به مسلمانان در پایتخت آفریقای مرکزی
اندازه متن Aa Aa

شورشیان مسیحی امروز جمعه، به منطقه اقلیت نشین مسلمان در بانگویی پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی حمله کردند. شبه نظامیان مسیحی از حدود سه هفته پیش، موجی از انتقام خونین علیه مسلمانان سلکا را که در ماه مارس قدرت را با کودتا بدست گرفته اند، براه انداخته اند. این خشونت ها به کشته شدن صدها نفر انجامیده است.

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه پس از نشست اتحادیه اروپا گفت: “ما تصمیم مهمی گرفته ایم. سایر کشور های اروپایی موافقت کرده اند که در نیروی واکنش سریع آفریقا مشارکت کنند. این بدان معنی است که اگر در آینده موفق شویم، دیگر نیاز نخواهد بود فرانسه همانند مالی در جمهوری آفریقای مرکزی نیز مداخله کند.”

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز تصریح کرده است که تصمیم اتحادیه اروپا برای مداخله در آفریقای مرکزی در ماه ژانویه اتخاذ خواهد شد.

سازمان عفو بین الملل مستقر در لندن گفته است که تلفات خشونت در جمهوری آفریقای مرکزی بسیار بیشتر از آن چیزی است که قبلا توسط صلیب سرخ گزارش شده است.

طبق گزارشها، جنایات جنگی و نقض حقوق بشر توسط هر دو گروه مسیحی و مسلمان صورت گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.