خبر فوری

عقبگرد دولت اسپانیا در زمینه حق آزادی سقط جنین

عقبگرد دولت اسپانیا در زمینه حق آزادی سقط جنین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مخالفان آزادی حق سقط جنین در اسپانیا روز جمعه به خیابان های مادرید آمدند تا حمایت خود را از لایحه پیشنهادی دولت در زمینه اعمال محدودیت های جدید برای سقط جنین نشان دهند.

منتقدان تصویب احتمالی این لایحه جنجال برانگیز را بازگشت اسپانیا به قوانین سی سال پیش در زمینه سقط جنین می دانند.

همزمان جمعی از انجمن های مدافع حقوق زنان در اعتراض به لایحه پیشنهادی دولت محافظه کار ماریانو راخوی، در مادرید تظاهرات کردند.

یکی از طرفداران و مدافعان حق آزادی سقط جنین گفت: «اجازه دهید هر کسی نظر خود را داشته باشد. سقط جنین برای کسانی که نمی خواهند آنرا انجام دهند اجباری نیست. همیشه دلایل زیادی وجود دارد که زنان به سقط جنین روی می آورند. واقعیت این است که هیچ زنی واقعا نمی خواهد سقط جنین کنند.»

براساس لایحه مذکور، سقط جنین تنها در دو صورت ممکن خواهد بود: زمانی که خطری جدی سلامت جسمی و روانی مادر را تهدید کند و زمانی که بارداری براثر تجاوز صورت گرفته باشد.

در صورت تصویب این طرح در پارلمان، قانون آزادی سقط جنین تا چهاردهمین هفته بارداری و نیز تا بیست و دومین هفته بارداری در صورت ناهنجاری های جنینی که در سال ۲۰۱۰ به تصویب رسیده، ملغی خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.