خبر فوری

رئیس کمیسیون اروپا: به اوکراین پیشنهاد کردیم نه تحمیل

رئیس کمیسیون اروپا: به اوکراین پیشنهاد کردیم نه تحمیل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه اروپا می گوید همچنان آماده گسترش روابط اقتصادی با اوکراین است. باوجود چرخش ناگهانی ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری اوکراین، به سوی ولادیمیر پوتین و قبول ۱۵ میلیارد یورو کمک مالی از روسیه، رهبران اتحادیه اروپا بار دیگر بر امضاء توافقنامه تجاری با اوکراین تاکید کردند.

ژوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا، که در پایان نشست سران اتحادیه اروپا سخن می گفت، با اشاره به این موضوع گفت: «همانطور که پیش تر، در بیانیه رئیس شورای اروپا آمده، اتحادیه اروپا به اوکراین گسترش روابط و همکاری های دوجانبه را پیشنهاد کرده است. این یک توافقنامه پیشنهادی است، نه تحمیلی. و ما در نشست ویلنیوس نیز اعلام کردیم که برای امضا آن آماده ایم.»

بر اساس گفته برخی مقامات اوکراینی مبلغ پایین کمک های مالی که اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول به اوکراین پیشنهاد کرده بودند، دلیل اصلی مخالفت رئیس جمهوری این کشور بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.