خبر فوری
This content is not available in your region

موج تازه خشونت در آفریقای مرکزی

نظرها
موج تازه خشونت در آفریقای مرکزی
اندازه متن Aa Aa

ناآرامی در ایست های بازرسی و تخریب یک مسجد در روز جمعه، نشان از تشدید فزاینده خشونت ها در جمهوری آفریقای مرکزی دارد.

سازمان صلیب سرخ جهانی اعلام کرده تنها در درگیری هایی که از شامگاه پنجشنبه در حومه بانگویی، پایتخت این کشور آغاز شده حداقل بیست و نه نفر کشته شده اند.

یونیسف، (صندوق کودکان ملل متحد) با اشاره به وخامت اوضاع انسانی، خواهان پایان سریع خشونت ها در این کشور شده است.

مانوئل فونتین، مسئول شاخه آفریقای غربی و مرکزی یونیسف در این باره گفت: «مهمترین مسئله خشونت است و مردم به حمایت نیاز دارند. باید بتوانند با هم به یک تعامل و درک متقابل برسند و اوضاع فعلی را آرام کنند و برای حل مشکلات خود به خشونت متوسل نشوند. به نظرم این مهمترین نکته است اما در این بین ما به عنوان یک سازمان با فعالیت های بشردوستانه، باید آب و غذا و سرپناه آنها را فراهم کنیم تا هر جا که هستند بتوانند در بهترین شرایط و مطابق با کرامت انسانی زنده بمانند.»

در جریان درگیری های این کشور که از ماه مارس گذشته و با کودتای شورشیان مسلمان «سلکا» آغاز شده تاکنون حداقل هفتصد هزار نفر از خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

قرار است اتحادیه اروپا در مورد تقویت نیروهای سازمان ملل تحت رهبری فرانسه در جمهوری آفریقای مرکزی، ماه آینده میلادی تصمیم بگیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.