خبر فوری
This content is not available in your region

اوباما و چالش شنودهای بحث برانگیز آژانس امنیت ملی آمریکا

نظرها
اوباما و چالش شنودهای بحث برانگیز آژانس امنیت ملی آمریکا
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما روز جمعه و در جریان کنفرانس خبری پایان سال در کاخ سفید با اشاره به جنجال های ناشی از افشای فعالیت های جاسوسی و شنود های بحث برانگیز «آژانس امنیت ملی آمریکا» گفت به «حفظ حریم خصوصی افراد» عمیقا اعتقاد دارد.

رییس جمهوری آمریکا با تاکید بر لزوم برقراری توازن بین مسئله تهدیدات امنیتی و حراست از حریم خصوصی، اضافه کرد: «به این حقیقت باور دارم که وظیفه «ان اس ای» کنترل حریم خصوصی افراد یا تجسس کردن از آنها نیست اما از طرف دیگر این را هم قبول دارم که با توجه به تحولات بوجود آمده در عرصه فن آوری، همه می توانند با استفاده از شیوه ها و برنامه های محاسباتی خاصی به اطلاعاتی که هر روز روی تلفن ها و رایانه هایمان دریافت می کنیم، دسترسی پیدا کنند. بنابریان شاید برای جلب اعتماد بیشتر مردم لازم باشد برنامه ها را بیشتر مورد بازبینی قرار دهیم.»

اقدام آژانس امنیت ملی آمریکا در شنود گسترده مکالمات و مکاتبات اینترنتی شهروندان در آمریکا و کشورهای دیگر جهان، موجی از انتقادات را متوجه کاخ سفید کرده است. مواردی که ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق این نهاد دست به افشای آنها زد و به زعم آقای اوباما تاثیرات منفی ای بر قدرت امنیتی و توان دیپلماسی این کشور گذاشت.

رییس جمهوری آمریکا قصد دارد در ماه ژانویه، نظر خود را درباره جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از شهروندان کشورهای دیگر بیان کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.