خبر فوری

دهها مجروح در تظاهرات هامبورگ

دهها مجروح در تظاهرات هامبورگ
اندازه متن Aa Aa

تظاهرات خشن روز شنبه در هامبورگ در اعتراض به تخلیه ساختمان یک مرکز فرهنگی تعطیل شده ، 82 مجروح بدنبال داشت. زخمی شدگان شامل نیروی پلیس و معترضان بودند. درگیری پس از دخالت پلیس برای توقف راهپیمایی غیرمجاز معترضان شروع شد.

فلورانتن مولر، سخنگوی فعالان جناح چپ مستقر در این مرکز می گوید: “نمی توانیم فقط صبر کنیم باید کاری کنیم. باید از منافعمان دفاع کنیم. امکان سازماندهی تظاهرات اعتراضی در آلمان را داریم. تجمعات در آلمان آزاد است و ما تا حد امکان از این وسیله برای وارد کردن فشار سیاسی استفاده می کنیم.”

عده ای از معترضان پس از تظاهرات بسوی پلیس سنگ و بطری پرتاب کردند و جمعیتی هزار نفره در پایان به مغازه ها و بانک ها حمله کردند که با حمله پلیس به عقب رانده شدند.

مرکز فرهنگی “روته فلورا” تئاتری بود که پس از تعطیلی توسط فعالان جناح چپ اشغال شد و از آن پس به محل تجمع آنان تبدیل شده است. این ساختمان در حال حاضر فروخته شده و خریدار برای اجرای نقشه های خود تقاضای تخلیه آن را دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.