خبر فوری
This content is not available in your region

بازداشت گسترده هواداران اخوان المسلمین در تظاهرات ضد دولتی

بازداشت گسترده هواداران اخوان المسلمین در تظاهرات ضد دولتی
اندازه متن Aa Aa

بسیاری از شهرهای مصر روز جمعه بار دیگر صحنه تظاهرات هواداران اخوان المسلیمن بود. تظاهراتی که به خشونت گرایید و سه کشته برجا گذاشت.

در جریان درگیری نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان دست کم ۲۶۵ تن از هواداران گروه اسلامگرای اخوان المسلیمن بازداشت شدند.

این تظاهرات دو روز پس از آن صورت گرفت که دولت مصر به دنبال حمله انتحاری در شهر منصوره، گروه اخوان المسلمین را یک «سازمان تروریستی» نامید.

دانشگاه الازهر در روز جمعه به یکی از صحنه های درگیری بین پلیس و دانشجویان هوادار اخوان المسلمین تبدیل شد. در یک سوی این صحنه، دانشجویان به نیروهای پلیس سنگ پرتاب می کردند و در سوی دیگر، پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به گاز اشک آور متوسل شد.

این نخستین بار نیست که این دانشگاه صحنه رویارویی پلیس و دانشجویان می شود.

از ژوئیه سال جاری که محمد مرسی، رئیس جمهوری اسلامگرای مصر توسط ارتش از قدرت برکنار شد، این کشور صحنه ناآرامی ها و درگیری بین هواداران اخوان المسلمین و نیروهای امنیتی شده است. درگیری هایی که موجب کشته شدن دست کم ۱۰۰۰ تن و بازداشت صدها تن از اعضای وابسته به این سازمان و هواداران آن شده است.

به نظر می رسد همانطور که خبرنگار یورونیوز از مقابل دانشگاه الازهر در قاهره می گوید: «درگیری های بین دولت مصر و گروه اخوان المسلین در حال حاضر به صحنه ای برای تنازع بقاء هر یک تبدیل شده است، به ویژه که دولت به این گروه عنوان سازمانی تروریستی داده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.