خبر فوری

ترمیم کابینه دولت هم مخالفان در ترکیه را روانه خانه هایشان نکرده است

ترمیم کابینه دولت هم مخالفان در ترکیه را روانه خانه هایشان نکرده است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی رسوایی مالی دولت ترکیه مخالفان دولت در استانبول به خیابان آمدند و خواستار استعفای شخص نخست وزیر شدند. معترضان در نظر دارند روز جمعه یک تظاهرات سراسری علیه فساد مالی حزب عدالت و توسعه برگزار کنند.

این در حالیست که پرونده فساد مالی دولت ترکیه وارد مراحل تازه ای می شود. پنجشنبه دادستان اصلی پرونده، معمر اکاش، یکی از دادستانهای مسئول رسیدگی به پرونده گسترده فساد دولتی را از دخالت روی این پرونده برکنار کرد.

تورحان چالاکادی می گوید: “هیچ چیزی پشت پرده نخواهد ماند. ما توجهی به نام افراد و یا فرزندانشان نخواهیم کرد. نباید خطایی از ما سر بزند. در هر حال آنچه که لازم است از سوی دستگاه قضا اجرا شود، اجرا خواهد شد.”

تورحان چالاکادی، دادستان ارشد پرونده فساد مالی دلیل این امر را عدم انتقال اطلاعات از سوی معمر اکاش عنوان می کند. آقای اکاش متهم شده است که اطلاعات را در اختیار رسانه ها قرار می داده است در حالیکه دادستان ارشد کاملا بی خبر بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.