وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اعضای پوسی رایوت: از خودورکوفسکی درخواست کمک مالی نداریم

اعضای پوسی رایوت: از خودورکوفسکی درخواست کمک مالی نداریم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اعضای آزاد شده گروه موسیقی پوسی رایوت روز جمعه از تصمیم به دفاع از حقوق زندانیان در این کشور خبر دادند.

ماریا که به همراه نادیژدا، روز دوشنبه مورد عفو کرملین قرار گرفت، در نخستین نشست خبری پس از آزادیشان در مسکو گفت: «اگر بخواهیم که سطح جرایم کاهش یابد، اگر بخواهیم که هزاران تن آزاد شوند و دیگر به فکر تکرار بزه نباشند باید کاری اساسی انجام دهیم. این کار ما است. دولتمردان چنین کاری نخواهند کرد.»

نادیژدا، دیگر عضو گروه پوسی رایوت درباره احتمال کمک مالی میخائیل خودورکوفسکی، سرمایه داری که به تازگی از زندان آزاد شده و در برلین به سر می برد گفت: «ما به میخائیل خودورکوفسکی پیشنهاد همکاری داده ایم ولی هرگز به منظور همکاری مالی نبوده است.»

وی در ادامه افزود:«برای ما، او به عنوان شخصی بسیار قوی و شخصیتی باورنکردنی مهم است. اگر او ضرورتی برای همکاری با ما یابد، افتخار بزرگی برایمان است ولی این همکاری مبتنی بر تبادل عقیده خواهد بود.»

سه تن از اعضای گروه پوسی رایوت به دلیل اجرای موسیقی اعتراضی در کلیسای جامع مسکو، حدود 2 سال را در زندان سپری کردند. یکی از این زندانیان پیش تر آزاد شد. آزادی این دو هنرمند نیز تنها دو ماه زودتر از موعد به سرآمدن دوران حکم صادر شده صورت گرفته است.