خبر فوری
This content is not available in your region

اردوغان شدیدا به دیوان عالی ترکیه تاخت

اردوغان شدیدا به دیوان عالی ترکیه تاخت
اندازه متن Aa Aa

بحران سیاسی در ترکیه ادامه دارد؛ در پی رسوایی های مالی اخیر که به تغییرات گسترده در دولت رجب طیب اردوغان انجامید، روز جمعه، دیوان عالی ترکیه یکی از بخشنامه های دولت را باطل اعلام کرد. بخشنامه ای که دادستان های کشور و ماموران پلیس را ملزم می کرد آغاز تحقیقات را به مقامات بالاتر گزارش کنند.

نخست وزیر ترکیه، که در جمع هوادارانش سخن می گفت، به شدت به تصمیم دیوان عالی اعتراض کرد و گفت: «حاکمیت نه مختص قوه قضایه و نه متعلق به قوه مجریه است. حاکمیت از آن مردم است. دستگاه قضایی بهای اینکه سعی کرده مردم را از حق حاکمیت شان محروم کند، خواهد پرداخت.»

همزمان با این سخنان، پلیس ترکیه در استانبول با معترضان ضد دولتی که خواهان برکناری اردوغان بودند، درگیر شد. نیروهای پلیس با گاز اشک آور و خودروهای آبپاش از ورود معترضان به میدان تقسیم جلوگیری کردند. درگیری ها تا پاسی از شب ادامه داشت. از تعداد دستگیرشدگان یا مجروحان گزارشی منتشر نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.