خبر فوری
This content is not available in your region

حرکت خودروهای معترضان به سوی محل اقامت یانوکوویچ

نظرها
حرکت خودروهای معترضان به سوی محل اقامت یانوکوویچ
اندازه متن Aa Aa

حدود 200 دستگاه خودرو، ظهر روز یکشنبه در حرکتی اعتراضی از کی یف عازم محل اقامت ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری اوکراین شدند. بیشتر این خودروها با پرچم اتحادیه اروپا به این اقدام نمادین پیوسته اند.

همچنین قرار است دست کم هزار شهروند از آخرین ایستگاه متروی کی یف به مسافت 10 کیلومتر تا محل اقامت آقای یانوکوویچ راهپیمایی کنند.

نیروهای امنیتی تلاش کردند تا مانع از حرکت خودروها در جاده شوند. با این همه پلیس در جلوگیری از این اقدام اعتراضی ناکام ماند.

از مهمترین دلایل برپایی این تظاهرات، اعتراض به مصدوم ساختن یکی از فعال ترین خبرنگارانی است که درباره تظاهرات ضد دولتی و سرکوب صورت گرفته اطلاع رسانی می کرد.

تاتیانا چورنوول که روز کریسمس پس از تعقیب و گریز در خیابان مورد ضرب و شتم گروهی لباس شخصی و ناشناس قرار گرفت، در بیمارستان بستری است.

از سوی دیگر، در میدان استقلال پایتخت جمع دیگری از معترضان برخواسته کناره گیری رئیس جمهوری از قدرت اصرار می ورزند. ویتالی کلیچکو، یکی از رهبران اپوزیسیون نیز در این تجمع حضور دارد. این تظاهرات با مشارکت نزدیک به 60 هزار تن در میدان اصلی کی یف، ششمین تجمع بزرگ از نیمه ماه میلادی نوامبر محسوب می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.