خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

درگیری های خونبار در کامبوج

نظرها
درگیری های خونبار در کامبوج
اندازه متن Aa Aa

پلیس کامبوج در مواجهه با راهپیمایی کارگران کارخانجات نساجی در پایتخت این کشور، بر روی آنها آتش گشود. دست کم سه کشته و چندین زخمی حاصل خشونت های صبح روز جمعه در کامبوج بوده است. تیراندازی پلیس هنگامی آغاز شد که هزاران کارگر چندین خیابان را در پنوم پن مسدود کرده و با سنگ، چوب و کوکتل مولوتوف به پلیس حمله کردند.

اتحادیه دفاع از حقوق بشر کامبوج این درگیری خیابانی را شدیدترین حمله به شهروندان غیر نظامی در پانزده سال گذشته در این کشور دانسته است. این اتحادیه هم چنین شمار کشته شدگان در ناآرامی های روز جمعه را چهار نفر و زخمی ها را بیست و یک نفر اعلام کرده است.

سخنگوی پلیس نظامی کامبوج در توجیه واکنش خشن به تظاهرات در کامبوج گفته است که اگر کارگران به حال خود رها شوند، کشور به هرج و مرج کشیده می شود.

در چند سال گذشته اعتراض کارگران به ناکافی بودن دستمزد صنعت اصلی کامبوج یعنی نساجی را دچار مشکل کرده است. این اعتراضات از چندین هفته پیش به این سو، سبب ناآرامی های خونباری در این کشور شده است.

در ماه نوامبر سال گذشته میلادی نیز تجمع کارگران همزمان با تظاهرات مخالفان سیاسی کامبوج برای استعفای هون سن نخست وزیر این کشور منجر به کشته شدن یک زن شده بود.