خبر فوری

طرفین درگیر در سودان جنوبی به مذاکره نشستند

طرفین درگیر در سودان جنوبی به مذاکره نشستند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان طرفین درگیر در سودان جنوبی روز جمعه در هتل شرایون شهر آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی برای مذاکره گردهم آمدند. در این نشست که برای حل بحران این کشور برگزار می شود نماینده دولت ایالات متحده امریکا نیز حضور دارد.

وقوع درگیری میان دو جناح از نظامیان سودان جنوبی، منجر به آوارگی ده ها هزار شهروند از جوبا، پایتخت این کشور شده است. این درگیری های مسلحانه بیش از هزار کشته و در مجموع حدود 200 هزار آواره برجا نهاده است.

مابیور مادیت ریچ، افسر پلیس رانده شده از محل زندگی اش در میان پناهجویان می گوید: «آنچه سبب شد که من محل زندگی ام را ترک کنم، جنگی بود که مردم قربانی اش بودند. من اجساد را دیده ام. برخی از همکاران من هم کشته شدند. تیراندازی زیادی در شهر وجود داشت.»

در اردوگاه های پناهجویان کمبود آب آشامیدنی و فقدان حداقل امکانات بهداشتی به چشم می خورد. درگیری در میان نظامیان از پانزدهم دسامبر 2013 آغاز و به تازه ترین اختلاف قومی برآمده از مخالفت با دولت در آفریقا بدل شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.