خبر فوری
This content is not available in your region

برخورد امواج سهمگین اقیانوس با سواحل غرب اروپا

برخورد امواج سهمگین اقیانوس با سواحل غرب اروپا
اندازه متن Aa Aa

طوفان شدیدی که از روز یکشنبه سواحل اقیانوس اطلس در غرب اروپا را در هم می نوردد، در شهر بیاریتز فرانسه قربانی دومی گرفته است. قدرت این طوفان در حال کاهش است، با این حال شب گذشته حتی خیابان های مرکز این شهر در جنوب غربی فرانسه شاهد آب گرفتگی و طغیان آب بود.

در امتداد ساحل، ساختمان کازینوی بیاریتز، خسارات زیادی دید و شیشه تعدادی از رستوران های نزدیک ساحل بر اثر برخورد امواج سهمگین شکسته شد.

دوشنبه شب منطقه گالیسیا در شمال غربی اسپانیا نیز دستخوش طوفان مهیبی بود. سه نفر در سواحل والدووینیو به دام امواج افتاده و مفقود شدند.

مقامات منطقه گالیسیا با اعلام وضعیت اضطراری به مردم هشدار داده اند به نواحی ساحلی نزدیک نشوند. روز دوشنبه ارتفاع موج ها در کورونیای اسپانیا به دوازده متر می رسید.

باد و امواج شدید دریا در سواحل نزدیک پورتو در پرتغال نیز خساراتی ببار آورد اما قربانی نگرفت. برخورد امواج با دهها خودرو، تعدادی از آنها را تخریب کرد. چندین نفر نیز مجروح شدند. با این حال بسیاری به ساحل آمده تا این نمایش حیرت انگیز طبیعت و امواج کف آلود اقیانوس اطلس را تماشا کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.