خبر فوری

ادامه اعتراضات کارگران کارخانه گودیر در امیان فرانسه

ادامه اعتراضات کارگران کارخانه گودیر در امیان فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کارخانه لاستیک سازی گودیر قصد دارد کارخانه خود در امیان واقع در شمال فرانسه را تعطیل کند. موضوعی که این روزها موجب ایجاد تنش و کشمکش بین کارگران این کارخانه و مدیران و مسئولان آن شده است.

در ادامه این تنشها روز دوشنبه مدیر منابع انسانی و مدیر تولید گودیر توسط کارگران در دفاتر خود حبس شدند. این دو مسئول پس از ساعتها مذاکره بین نمایندگان اتحادیه های کارگری و مقامات کارخانه روز سه شنبه آزاد شدند.

این شیوه از اعتراضات کارگری در فرانسه متداول و مرسوم است و دستگاه قضایی غالبا این اعمال را تحت تعقیب کیفری قرار نمی دهد.

میکائیل وامن، از سندیکاهای کارگری می گوید: «قدرت و اختیارات دولتی در اختیار گروه گودیر است. این کارخانه همه آنچه را که خواهان آن بوده بدست آورده است. ما هیچگاه تمایل نداشتیم از روشهای خشن استفاده کنیم با این وجود این کشمکش به پایان نرسیده است.»

میکائیل مله، یکی دیگر از نمایندگان اتحادیه های کارگری می گوید: «امروز ما کار خود را از دست دادیم. آنها باید درباره پرداخت غرامت، با ما مذاکره کنند. اما هیچگاه دراینباره مذاکره نشده است.»

اعضای سندیکاهای کارگری و کارگران کارخانه گودیر در امیان در نظر دارند این کارخانه را به اشغال خود درآورند. در دست گرفتن کارخانه بمنظور اعمال فشار بر مقامات گودیر در مذاکرات صورت می گیرد.

سندیکاهای کارگری خواهان پرداخت مبلغ ۱۸۰هزار یورو غرامت به هریک از کارگران کارخانه گودیر هستند که کار خود را از دست خواهند داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.