خبر فوری

اسپانیایی ها در پرونده شاهدخت کریستینا خواستار برابری و اجرای قانون هستند

اسپانیایی ها در پرونده شاهدخت کریستینا خواستار برابری و اجرای قانون هستند
اندازه متن Aa Aa

اغلب احزاب، اشخاص و مقامات دولتی اسپانیا با فرا خوانده شدن کریستینا، دختر ۴۸ ساله پادشاه اسپانیا به دادگاه جهت ادای توضیحات در خصوص اتهامات مالی وارده به وی، بر یک اصل اصرار می ورزند و آن برابری و اجرای قانون است.

وکیل مدافع شاهدخت کریستینا هم اگرچه طبیعتا معترض است اما تلویحا اجرای قانون را ارجح می داند.

میگل روکا، وکیل مدافع خانم کریستینا، می گوید:« تصمیم قاضی (کاسترو) مرا کاملا متقاعد می کند. او به وظیفه اش عمل کرده است اما با تصمیم او مخالفم.»

شاهدخت کریستینا در ارتباط با پرونده همسرش ایناکی اوردانگارین که با اتهام اختلاس و سوء استفاده مالی از میلیون ها دلاری از اموال عمومی روبروست به دادگاه فرا خواند می شود.

یکی از ساکنان مادرید می گوید:« کریستینا سزاوار اتهام وارده است. قاضی حتما دلیلی برای تصمیمش داشته است. هیچ ضدیتی با این خانم ندارم، شخصا هم نمی شناسمش. اما او باید با من و تو و دیگر اسپانیایی ها برابر باشد. عدم واکنش نظام قضایی نشان از وجود مشکل جدی اجتماعی می داشت.»

اما یک شهروند مادرید، که دوستدار خاندان سلطنتی است، می گوید:« در نظر من خاندان سلطنتی از جایگاهی والا برخوردار است. تصمیم قاضی اعتماد من به این خاندان را سلب نمی کند بلکه اعتماد من به سیاست و نظام قضایی را از من سلب می کند.»

شاهدخت کریستینا اکنون یکی از متهمان اصلی پرونده است و هشتم ماه مارس ۲۰۱۴ باید در دادگاه حاضر شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.