خبر فوری

اخراج ۳۵۰ افسر پلیس توسط دولت ترکیه

اخراج ۳۵۰ افسر پلیس توسط دولت ترکیه
اندازه متن Aa Aa

دولت ترکیه حدود ۳۵۰ تن از افسران پلیس آنکارا را با حکم ناگهانی شبانه برکنار کرد. اغلب این افسران در ادارات مبارزه با جرائم مالی و در ارتباط با پرونده فساد مالی در این کشور نقش ایفا کرده اند.

از حدود سه هفته پیش و دستگیری دهها تن از مظنونان فساد مالی از جمله چهره های نزدیک به رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه، صدها تن از افسران و مقامات پلیس نیز با حکم دولتی برکنار شده اند.

دولت ترکیه بسیاری از آنها را متهم کرده است که به حد کافی دولت را در جریان تحولات تحقیقات جنایی که آن را تهدید می کرده است، نگذاشته اند.

دستگاه قضایی ترکیه نیز با انتقاد از انتصاب دولتی چند قاضی، آن را تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر روند تحقیقات در پرونده فساد دولتی دانسته است.

اما آقای اردوغان اتهامات وارده به دولت را نتیجه تلاش ها و توطئه های خارجی عنوان کرده که به گفته او در دستگاه قضایی و نیروهای پلیس این کشور نفوذ کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.