خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

مصاحبه با خبرنگار یورونیوز در پاریس درباره کنفرانس مطبوعاتی اولاند

نظرها
مصاحبه با خبرنگار یورونیوز در پاریس درباره کنفرانس مطبوعاتی اولاند
اندازه متن Aa Aa

یورونیوز: با همکارمان جووانی ماجی، در پاریس گفتگو می کنیم. شما در نشست مطبوعاتی فرانسو اولاند شرکت کردید. آیا افشاگریهایی که درباره زندگی شخصی آقای اولاند صورت گرفت، بر این کنفرانس مطبوعاتی سایه افکند؟

جووانی ماجی: در واقع نه. چون رییس جمهور این موضوع را در سخنرانی مقدماتی خود مطرح نکرد. این رییس انجمن مطبوعاتی ریاست جمهوری بود که این سوال را مطرح کرد. رییس جمهور هم خیلی کوتاه به آن پاسخ داد و آن این بود که این موضوع صرفا مربوط به زندگی شخصی او بوده و در چهارچوب زندگی شخصی او هم به آن پرداخته خواهد شد.

یورونیوز: فرانسوا اولاند پاسخ به این سوال را به بعد موکول کرد. آیا شما احساس کردید که خبرنگاران از این بابت سرخورده و مایوس شدند؟

جووانی ماجی: من قبل از کنفرانس مطبوعاتی، از چندین همکار آمریکایی، ایتالیایی و اسپانیایی که در کشورهای آنها راحت تر به زندگی شخصی سیاستمداران پرداخته می شود سوال کردم، همه آنها گفتند که شاید بتوان گفت که شرایط در فرانسه هم در حال تغییر است. در مورد رییس جمهور فرانسه هم شاید بتوان گفت او با توجه به این که تمام پروژکتورها بر زندگی شخصی اش متمرکز شده، در حال تبدیل شدن به یک رییس جمهور معمولی مثل برخی کشورهای دیگر است.

یورونیوز: این سومین کنفرانس مطبوعاتی فرانسوا اولاند از زمان آغاز دوره پنج ساله ریاست جمهوریش بود. او قبلا از طرحهای اقتصادی جدید صحبت کرده بود. علاوه بر جدالها بر سر زندگی شخصی او، سخنان آقای اولاند حاوی چه نکاتی بود؟

جووانی ماجی: مهمترین خبر شاید این بود که پرداخت آن چه که هزینه برای شرکتها و کارکنان مستقل عنوان می شود تا سال 2017 پایان خواهد یافت و این به معنای پرداخت سی میلیارد یورو هزینه کمتر توسط این شرکتهاست. خبر دیگر هم کاهش هزینه های دولتی است. غیر از صرفه جویی پانزده میلیارد یورویی سال 2014، در بین سالهای 2015 تا 2017 نیز، بیش از 50 میلیارد یورو صرفه جویی خواهد شد.