خبر فوری

محکوم ایرلندی پس از تحمل ۴روز زندان در بوداپست به کشورش بازگشت

محکوم ایرلندی پس از تحمل ۴روز زندان در بوداپست به کشورش بازگشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یکی از اتباع ایرلند که در مجارستان به دلیل تصادفِ رانندگیِ منجر به مرگِ دو کودک محکوم شناخته شده بود، پس از ۱۳ سال روز سه شنبه به این کشور بازگشت و چهار روز را در زندان سپری کرد.

کیرن توبین، در آوریل سال ۲۰۰۰ میلادی در بوداپست مرتکب قتل غیرعمد شد با این همه توانست با موافقت دستگاه قضایی، مجارستان را ترک کند.

وی سپس به طور غیابی محاکمه و به ۱۸ ماه زندان محکوم شد. آقای توبین پس از تحمل چهار روز زندان بعد از ظهر روز جمعه به دوبلین بازگشت. این محکوم، پیش تر هفت ماه از حکم خود را در زندانی در ایرلند سپری کرده است.

بنس زولتای، پدر کودکان جان باخته در حادثه رانندگی به یورونیوز می گوید: «در واقع او باید محکومیتش را تحمل کند و اگر که برایش بیشتر خوشایند باشد آن را در ایرلند سپری کند؛ ما اهمیتی نمی دهیم اما باید او فرصت داشته باشد تا به اینکه چه کاری مرتکب شده بیاندیشد.»

خبرنگار یورونیوز در بوداپست گزارش می دهد: «این تبعه ایرلند به لحاظ تئوریک می تواند در کشورش تقاضای عفو کند ولی بر اساس قوانین ایرلند فقط کسانی ممکن است شامل عفو شوند که از نظر حقوقی از بی عدالتیِ قابل توجهی رنج برده اند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.