خبر فوری
This content is not available in your region

توقف معاملات با ایران یکی از عوامل افت فروش گروه پژو سیتروئن

توقف معاملات با ایران یکی از عوامل افت فروش گروه پژو سیتروئن
اندازه متن Aa Aa

فروش جهانی شرکت خودروسازی پژو سیتروئن در سال ۲۰۱۳ کاهش یافته و به رقم دو میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه رسیده است.

وضعیت نامناسب بازار خودرو در اروپا همچنین متوقف شدن معاملات با ایران یکی از مشتریان بزرگ شرکت پژو سیتروئن از جمله عوامل بیلان ضعیف این شرکت در سال گذشته میلادی هستند.

بدین ترتیب فروش جهانی پژو سیتروئن در سال گذشته میلادی دچار افت ۴.۹ درصدی شده است. افت فروش این گروه خودروسازی در اروپا ۷.۳ درصد بوده. فروش پژو سیتروئن در روسیه بیشترین نزول را تجربه کرده و به رقم ۲۲ درصد رسیده است. با این وجود رشد ۲۶.۱ درصدی فروش این شرکت در چین این کشور را تبدیل به بهترین بازار برای این گروه فرانسوی کرده است.

ژان پی یر مرسیه، یکی از نمایندگان کنفدراسیون سراسری کارگران فرانسه (CGT) می گوید: «پژو تا آنجایکه توانش را دارد مشغول اخراج کارکنان خود و حذف مشاغل است و در این بین دولت نیز به آن کمک می کند این یک رسوایی به تمام معناست. امروز همه می دانند که یکی از اهداف مدیریت پژو انتقال خط تولید به خارج از فرانسه است و دولت برای اجرای این سیاست به این شرکت یاری می دهد. این یک رسوایی بزرگ است.»

از سوی دیگر گروه پژو سیتروئن که افزایش میزان سرمایه خود را در دستور کار قرار داده، روز یکشنبه اعلام کرد دولت فرانسه و شرکت چینی «دونگ فنگ» تا رقم سه میلیارد یورو در این گروه سرمایه گذاری خواهند کرد و از جمله سهامداران آن خواهند شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.