خبر فوری
This content is not available in your region

دایان کروگر در جشنواره فیلم ساندنس

نظرها
دایان کروگر در جشنواره فیلم ساندنس
اندازه متن Aa Aa

سی امین جشنواره فیلم ساندنس در پارک سیتی ایالت یوتا گشایش یافت. رابرت ردفورد، بنیانگذار این جشنوراه طی کنفرانس خبری، نتوانست از صحبت کردن در مورد جوایز اسکار اجتناب کند.

او گفت: «هالیوود همین است و یک تجارت است و فیلم هایی که به مرحله نهایی و برای رای گیری معرفی می شوند بسیار به تبلیغات شرکت های توزیع کننده وابسته اند. تبلیغات بسیاری در حال انجام است و می تواند بسیار سیاسی شود ولی اشکال ندارد زیرا این یک تجارت است. آنچه به ما و فیلم ما مربوط می شود این است که ما با مسئله توزیع بسیار کم یا نبود آن مواجه شدیم. آیا نامزد شدن شگفت انگیز می شد، البته که می شد. ولی من از آن نه نگرانم و نه ناراحتم، به همان دلایلی که گفتم. این یک تجارت است و ما نتوانستیم خود را با آن وفق دهیم.»

دایان کروگر، هنرپیشه آلمانی، برای اولین بار با فیلم «فرشته های بهتر» در جشنواره فیلم های مستقل آمریکا شرکت می کند.

این فیلم سیاه و سفید، دوران کودکی بسیار سخت آبراهام لینکلن را در ایندیانا به تصویر می کشد. یک تراژدی که تاثیر آن برای همیشه در او ماند و دو زنی که او را جاودانه کردند.

کروگر نقش سارا لینلکن، مادرخوانده آبراهام را ایفا می کند. او درباره فیلم گفت: «آنچه در فیلمنامه از آن خوشم آمد این بود که درست است که داستان در مورد زندگی آبراهام لینکلن است ولی می توانست زندگی هر کودکی که متفاوت و کنجکاو است نیز باشد. کودکی که توسط یک بزرگسال، یعنی سارا لینکلن، تشویق شد تا به مدرسه برود. پیام این فیلم را دوست دارم که می گوید مهم نیست اهل کجاییم و چه کسی هستیم و چقدر فقیریم، می توانیم به شخصی بزرگ تبدیل شویم و جهان را تغییر دهیم.»

فیلم «فرشته های بهتر» در بخش چشم انداز جشنواره آینده فیلم برلین به نمایش در خواهد آمد. تهیه کننده این فیلم، ترنس ملیک و توسط ای جی ادواردز یکی از همکاران قدیمی ملیک نوشته و کارگردانی شده است.

جشنواره فیلم ساندنس تا پنجم بهمن ادامه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.