خبر فوری

کاهش بدهی های بخشی از کشورهای منطقه یورو

کاهش بدهی های بخشی از کشورهای منطقه یورو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بنا به گزارش روز چهارشنبه موسسه آمار اتحادیه اروپا، بدهی های دولتی تعدادی از کشورهای منطقه پولی یورو در سه ماهه سوم سال گذشته، کاهش یافته است. این اولین بار طی شش سال گذشته است، که بدهی این کشورها کاهش می یابد.

نمودارها نشان می دهد که بین پنج کشور یونان، ایتالیا، پرتغال، ایرلند و قبرس که با مقیاس تولید ناخالص داخلی خود، دارای بیشترین بدهی دولتی هستند، پرتغال توانسته بیش از دیگران این بدهی ها را کاهش دهد.

بنا به همین گزارش، بدهی دولتی پرتغال در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ معادل ۲.۶درصد تولید ناخالص داخلی این کشور کاهش یافته و به احتمال از اولین کشورهایی خواهد بود که از بحران مالی منطقه یورو خارج خواهد شد.

در بین کشورهای منطقه پولی یورو، یونان دارای بیشترین میزان بدهی است که معادل ۱۷۱.۸ درصد تولید ناخالص این کشور است و پس از آن ایتالیا با بدهی معادل ۱۳۲.۹ درصد تولید ناخالص داخلی، دارای بالاترین بدهی در این منطقه است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.