خبر فوری
This content is not available in your region

حراج مجموعه شخصی اسکیاپارلی، طراح معروف مد

نظرها
حراج مجموعه شخصی اسکیاپارلی، طراح معروف مد
اندازه متن Aa Aa

مجموعه شخصی السا اسکیاپارلی، طراح مد مشهور ایتالیایی در بین دو جنگ جهانی، در پاریس به حراج گذاشته می شود. اسکیاپارلی که در سال ۱۹۷۳ میلادی فوت کرد، هم دوره کوکو شانل، رقیب سرسخت او بود.

ماریسا اسکیاپارلی برنسون، هنرپیشه سابق آمریکایی، نوه طراح است. او می گوید: «او مدرنترین زن و طراح تا به امروز است. به این دلیل است که همه از او الهام می گیرند زیرا هیچیک از لباس هایش از مد نیفتاده و همه آنها تا امروز کاملا مدرن اند.»

طرح های اسکیاپارلی قویا از فراواقعگرایان هم دوره اش مانند سالوادور دالی، ژان کوکتو و آلبرتو جیاکومتی متاثر بود.

پاتریشیا فراست، مدیر بخش مد و منسوجات حراج کریستی می گوید: «به نظرم اسکیاپارلی بر افرادی که از او پیروی کردند از طریق غیرمعمول بودن و شبیه جمع نبودن، تاثیر گذاشت. مهارت های برش او فوق العاده بود به همین دلیل ساختار لباس هایش شگفت انگیزند. شاید یک لباس مشکی ساده به نظر آید ولی بسیار پیچیده است. او همچنین از رنگ به شیوه ای بسیار نوآورانه در سال های ۱۹۳۰ میلادی استفاده کرد. او از صورتی پررنگ و آبی ملایم استفاده کرد. او رنگ ها را خودش می ساخت.»

مهمترین میراث اسکیاپارلی وارد کردن مفاهیم مهم فراواقعگرایی، چون سعادت بشری به دنیای مد است. او شیفته کنار هم گذاشتن رنگ ها، فرم ها و جنس های متعدد بود و از فن آوری و پارچه های جدید آنزمان استفاده کرد.

ماریسا اسکیاپارلی برنسون می گوید: «او یک زن آزاد بود مانند همه زنان بزرگ. او شجاعت این را که خودش و در واقعیت خودش باشد، داشت. او فردی خلاق و بسیار آزاد بود. او آنطور که می خواست زندگی و همانطوری که می خواست کسب معاش کرد.»

مزون اسکیاپارلی واقع در میدان واندوم پاریس در سال ۱۹۵۴ بسته شد و به کارش خاتمه داد ولی امسال در هفته مد پاریس، این مزون با مدیریت مارکو زانینی، مجموعه جدید خود را ارائه و این نام را دوباره وارد دنیای مد می کند.

حراج مجموعه اسکیاپارلی پنجشنبه این هفته در سالن کریستی در پاریس برگزار می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.