خبر فوری

استعفای افسران پلیس در اعتراض به سرکوبها در اوکراین

استعفای افسران پلیس در اعتراض به سرکوبها در اوکراین
اندازه متن Aa Aa

اعتراضات در اوکراین به تمامی کشور سرایت کرده است.اعتراضاتی که کشور را کاملا دوپاره کرده است. در برخی شهرهای غربی بسیاری از ادارات و مقرهای پلیس بدست مردم افتاده است. در الویو مردم با تسخیر مقرهای ژاندارمری اجازه نداده اند تا افسران پلیس جهت سرکوب به پایتخت این کشور، کی یف بروند.

بسیاری از افسران پلیس هم در اعتراض به سرکوبها استعفا داده اند. یکی از آنها در مقابل خبرنگاران حاضر شد و گفت: «زمانی عیسی مسیح را شکنجه کردند و به صلیب کشیدند. امروز مخالفان را، در دوران صلح، شکنجه می دهند. آنهم در برف و سرمای زمستان. واقعا شرمنده ام از همکارانی که مرتکب چنین جرائمی علیه مردمان سرزمینشان می شوند.»

همکارمان در کی یف می گوید: «پس از استعفای چند افسر پلیس معترضان اوکراینی خواستار استعفای تمامی افسران در همبستگی با همکارانشان هستند. آنها مقرهای ژاندارمی را تسخیر کرده اند تا دولت نتواند افسران را به کی یف بفرستد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.