وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اخضر ابراهیمی: دو طرف درگیر در جنگ داخلی سوریه آماده مذاکره رو در رو هستند

اخضر ابراهیمی: دو طرف درگیر در جنگ داخلی سوریه آماده مذاکره رو در رو هستند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، در نشست روز جمعه خود گفت دو طرف درگیر در جنگ داخلی سوریه پذیرفته اند روز شنبه بر اساس مفاد بیانیه ژنو ۱ در مذاکرات مستقیم و در یک اتاق شرکت کنند.

وی با اشاره به تلاشهای چند ماه اخیرش برای پایان دادن به بحران سوریه تاکید کرد که این گونه مذاکرات همواره پیچیده و زمان بر است اما اکنون همه طرف های درگیر این نکته اساسی را درک کرده اند که هدف از این مذاکرات حفظ و نجات سوریه است. وی سپس ابراز امیدواری کرد که دولت سوریه، مخالفان و سازمان ملل در این مسیر گام بردارند.

مذاکرات رو در روی نمایندگان دولت سوریه و مخالفان در چارچوب نشست «ژنو دو» قرار بود صبح روز جمعه آغاز شود ولی گفته شد برخی اظهارات تند احمد جربا رهبر ائتلاف ملی سوریه علیه رژیم بشار اسد، از یک سو، و عدم پذیرش کامل مفاد بیانیه ژنو۱ توسط حکومت سوریه از سوی دیگر، موجب به تعویق افتادن این مذاکرات شد.