خبر فوری
This content is not available in your region

تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر جلو افتاد

تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر جلو افتاد
اندازه متن Aa Aa

عدلی منصور رییس جمهوری موقت مصر روز یکشنبه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری پیش از انتخابات پارلمانی برگزار خواهد شد.

تغییر مهمی در جدول زمان بندی سیاسی مصر که به گفته تحلیلگران، احتمال حضور ژنرال عبدالفتاح سیسی، فرمانده ارتش در انتخابات ریاست جمهوری و شانس پیروزی او را افزایش می دهد.

در خیابانهای قاهره، پایتخت مصر، نظر شهروندان در مورد تغییر تاریخ انتخابات ریاست جمهوری متفاوت است. یکی از شهروندان گفت: «به نظر من این کشور به یک رییس جمهوری قوی بیشتر نیاز دارد تا به یک پارلمان یا نمایندگان پارلمان. من فکر می کنم این تصمیم خوبی است.»

اما شهروند دیگری گفت: «این قابل قبول نیست که انتخابات ریاست جمهوری را به جلو بیاندازند. پس ما چرا انقلاب کردیم؟ اول باید مجلس داشته باشیم و بعد از آن انتخابات ریاست جمهوری. برای ما این قابل قبول نیست که به دیکتاتوری برگردیم. انتخابات پارلمانی باید اول برگزار شود، چون آنها نماینده مردم هستند.»

دو روز پیش در سومین سالگرد انقلاب مصر و سرنگونی حسنی مبارک، درگیری بین حامیان دولت و طرفداران محمد مرسی، رییس جمهوری برکنار شده مصر، دست کم ۴۹ کشته به جا گذاشت.

اسلامگرایان طرفدار اخوان المسلمین و محمد مرسی، دولت جدید مصر را به رسمیت نمی شناسند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.