خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض پناهجویان در ایتالیا با لبهای دوخته شده

نظرها
اعتراض پناهجویان در ایتالیا با لبهای دوخته شده
اندازه متن Aa Aa

سیزده مراکشی که از بیش از دو ماه قبل در مرکز پناهجویان در رم حال و روز خوشی ندارند، با دوختن لبهایشان به این وضعیت اعتراض کرده اند.

این افراد علاوه بر شرایط دشوار زندگی در این مرکز، به زمانی که تاکنون برای بررسی آنها سپری شده معترض هستند. چرا که بررسی پرونده پناهجویان معمولا کمتر از 45 روز طول می کشد، در حالی که آنها حدود دو ماه است که بلاتکلیف در این مرکز هستند و اجازه خروج ندارند.

یک مترجم از قول این افراد می گوید: «آنها می گویند که نمی توانند بخوابند. آنها مریض شده اند، نمی فهمند که چرا با آنها اینطور رفتار می شود، در حالی که مرتکب هیچ جرمی نشده اند. آنان تا زمانی که مقامها تصمیمی برای آنها بگیرند و از بلاتکلیفی نجاتشان بدهند، دست از اعتراض برنمی دارند.»

سخنگوی یکی از گروههای حامی پناهجویان تایید کرده است که این افراد بدون این که توضیحی از سوی مقامها به آنها ارائه شود در این اقامتگاهها که برای اقامت کوتاه مدت است، اسکان داده شده اند.

از آغاز ناآرامیها در شمال آفریقا، کشور ایتالیا مقصد ده ها هزار پناهجویی بوده است که برای فرار از کشورهای خود راه اروپا را در پیش گرفته اند. در سال گذشته میلادی بیش از چهل هزار پناهجو وارد ایتالیا شده اند که مقصد نهایی بسیاری از آنها کشورهای دیگر اروپایی است اما در ایتالیا گرفتار می مانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.