خبر فوری
This content is not available in your region

توصیف هویت اروپایی توسط هنرمندان در بوداپست

توصیف هویت اروپایی توسط هنرمندان در بوداپست
اندازه متن Aa Aa

در دورانی که جوانان اروپایی دچار سردرگمی های هویتی هستند شاید تئاتر بتواند این مشکل را حل کند.

در دوران بی ثباتی اروپا به چه سویی می رود. یک زمین و هزاران چهره متفاوت، پروژه ای است که از سوی کمیسیون اروپایی حمایت می شود و به جوانان هنرجو در مناطق مختلف اروپایی کمک می کند تا اروپا را بهتر بشناسند. ژان بوفان، نویسنده ای کنگویی ساکن بروکسل در همین چارچوب به بوداپست آمده است.

او درباره هویت اروپایی می گوید: “شخصا احساسی ندارم، نمی دانم آیا می توانیم آنرا وطن پرستی بنامیم یا نه؟ می توانیم بگوییم هویت. اما هویت اروپایی رنگ مشخصی ندارد. اینجا هستیم تا روی همین هویت کار کنیم. ما در جستجوی اروپاییم، و به همین خاطر هنرمندان را گردهم آورده ایم. چرا که تا امروز تنها سیاستمداران بوده اند که برای هویت اروپاییمان تصمیم گیری کرده اند.”

هنرمندان مدعو در بوداپست تلاش می کنند تا درباره هویت اروپایی بحث وبررسی کنند و پی اس تئاتر بنویسند.

ژان بوفان می گوید: “برای من هویت اروپایی در جایگاه یک آفریقایی بیشتر شبیه به یک دگردیسی دوباره است. فکر می کنم دراینباره فراموشی زیادی وجود دارد. فراموشی درد مردمانی دیگر در اروپا و بی توجهی به همین دگردیسی من آفریقایی که می خواهد اروپای فردا را بسازد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.