خبر فوری
This content is not available in your region

نشست اضطراری رهبران همسایگان اوکراین

نظرها
نشست اضطراری رهبران همسایگان اوکراین
اندازه متن Aa Aa

اوضاع بحرانی اوکراین رهبران چهار کشور شرق اروپا را گرد هم آورد تا در نشستی اضطراری با یکدیگر گفتگو کنند. نخست وزیران گروه موسوم به ویسگراد، شامل جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اسلواکی، در بیانیه مشترکی چرخه خشونتها را در اوکراین محکوم کردند و اعلام کردند که استفاده از زور به یافتن راه حل سیاسی کمک نخواهد کرد.

سه کشور مجارستان، لهستان و اسلواکی همسایه اوکراین هستند.

دونالد توسک، نخست وزیر لهستان گفت: «جامعه اروپا باید به اوکراین کمک کند، هم به دولت این کشور و هم به مخالفان دولت. تا این دو بتوانند راه مشترکی پیدا کنند و بحران کنونی را در مسیری دموکراتیک پشت سر بگذارند.»

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان که میزبان این نشست بود گفت: «من امروز به وزیر کشور دستور دادم که واحدی را برای مقابله با هر گونه پیش آمدی در نتیجه تحولات اوکراین آماده کند.»

گزارشگر یورونیوز از بوداپست می گوید: «اتفاقات اوکراین برای هر چهار کشور حاضر در این نشست اهمیت فراوانی دارد. شاهد این امر، سفر فوری نخست وزیر جمهوری چک به مجارستان است، آن هم فقط چند ساعت پس از ادای سوگند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.