خبر فوری

رضایت نسبی گردشگران از سازماندهی المپیک سوچی

رضایت نسبی گردشگران از سازماندهی المپیک سوچی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بازی های زمستانی سوچی فرصتی است برای بسیاری از علاقمندان ورزش تا به این شهر که چندان جاذبه ای برای گردشگران نداشته بیایند.

سازمان دهندگان المپیک ۲۰۱۴ می گویند تقریبا یک سوم بلیت های مسابقات ورزشی توسط غیر روس ها خریداری شده است.

با وجود برخی نقص ها و کاستی های گزارش شده در برگزاری جشن افتتاحیه و نیز سازماندهی المپیک زمستانی سوچی، بسیاری از گردشگران در مجموع از اوضاع راضی هستند.

یک گردشگر که از آب و هوا راضی است، می گوید: «کمی عجیب و غریب به نظر می رسد وقتی نخل و آسمان آبی را می بینیم و نیازی به پشیدن کت نیست و روز بعد می توان به کوهستان رفت و در میان برف بود. خیلی عجیب است.»

گرچه نگرانی از حملات تروریستی موجب اتخاذ تدابیر امنیتی شدید در سوچی شده اما این تدابیر آنطور که این گردشگر می گوید چندان آزار دهنده نیستند: «با توجه به هشدارهایی که در مورد حملات تروریستی داده شده بود، اگر تدابیر امنیتی در نظر گرفته نمی شد نارضایتی به همراه می آورد. اما این تدابیر را خیلی آزار دهنده ندیدم. البته وقتی به خیابان ها می روید و دائما باید کیفتان را کنترل کنند، حساسیت برانگیز است. اما سطحی از این حساسیت به خاطر پاره ای از نگرانی های امنیتی معقول است.»

و یک گردشگر فرانسوی می افزاید: «صادقانه بگویم با توجه به آنچه در اروپا و در فرانسه به ما گفته شده، می بینیم که تدابیر امنیتی در نظر گرفته شده است. اما آزار دهنده نیست. در ورودی ها کنترل های امنیتی صورت می گیرد. غیر از آن مشکلی از نظر سطح کنترل و امنیت وجود ندارد.»

جدا از گردشگران و هواداران المپیک که از حال و هوای سوچی راضی و خشنودند، ظاهرا اوضاع بر وفق مراد کسبه نیز هست و کارشان رونق دارد. همانطور که صاحب یک رستوران فرانسوی می گوید: «اوضاع در سوچی فعلا خوب است و مردم زیادی می آیند. جشن است و خوش می گذرد. من شخصا خوشحالم. از نظر کسب و کار هم اوضاع خیلی خوب است.»

دی رولف، ماجراجوی آلمانی نیز که از زمان فروریختن دیوار برلین در تمام بازی های المپیک شرکت داشته به همراه خودرویش به سوچی آمده است. او حامل پیام اتحاد و دوستی برای مردم دنیاست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.