وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

هواپیما ربای مست اوکراینی توسط پلیس ترکیه بازداشت شد

هواپیما ربای مست اوکراینی توسط پلیس ترکیه بازداشت شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شهروند اوکراینی که روز گذشته قصد ربودن یک هواپیمای شرکت خصوصی پگاسوس را داشت بازداشت شد. به گفته پلیس ترکیه، این مرد که در حالت مستی شدید قرار داشت، تهدید کرده بود اگر هواپیما به سوی شهر سوچی، محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی در روسیه پرواز نکند، آن را منفجر خواهد کرد.

اما سرانجام خلبان هواپیما که با ۱۱۰ سرنشین از شهر خارکوف اوکراین بلند شده بود، در فرودگاه بین المللی استانبول فرود آمد.

پس از فرود یکی از مسافران در باره هواپیما ربا گفت: «او می گفت یک بمب با خود حمل می کند و اگر صدمه ای به او وارد شود، دوستش بمب را از راه دو منفجر خواهد کرد.»

مسافر دیگری گفت: «ما مدت زیادی فکر می کردیم در سوچی فرود آمده ایم. هنگامی که متوجه شدیم که گوشی های تلفن همراه به شبکه متصل می شوند و می توانیم تماس بگیریم، فهمیدیم که در سوچی نیستیم.»

در واقع، این هواپیما مسیر معمول خود را تغییر نداد و خلبان پس از دادن هشدار به خدمه زمین، بر روی یکی از باندهای دور فرودگاه استانبول فرود آمد. چند ساعت بعد، هواپیما ربا، ناامید و بدون هیچ سلاح یا مواد منفجره ای خود را تسلیم نیروهای پلیس کرد.