خبر فوری

معترضان مخالف دولت و نیروهای پلیس همچنان در مرکز کی یف حضور دارند

معترضان مخالف دولت و نیروهای پلیس همچنان در مرکز کی یف حضور دارند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

معترضان مخالف دولت اوکراین روز شنبه نیز به تجمع اعتراضی خود در مرکز کی یف ادامه دادند. آنها می گویند تا برآورده شدن خواسته های سیاسیشان عقب نشینی نمی کنند.

این در حالی است که ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری اوکراین صبح شنبه از سوچی، محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی به کی یف بازگشت.

رئیس جمهوری اوکراین و همتای روسی اش، ولادیمیر پوتین در سوچی با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. گفته می شود مشکلات اقتصادی اوکراین که با آغاز اعتراضات مخالفان دولت در نوامبر گذشته بر شدت آن افزوده شد محور گفتگوهای بین دو رئیس جمهوری بوده است. جزئیات این گفتگو هنوز منتشر نشده است.

معترضان اوکراینی که مخالف نزدیکی کی یف به مسکو هستند آستانه تحملشان به سر آمده است.

یکی از معترضان در این خصوص می گوید: «کاسه صبر ما جایی لبریز می شود. اوکراینی ها خسته شده اند اما تاکنون نتیجه ای نگرفته اند. امیدواریم آن ها بفهمند که ما از زیر یوغ مسکو بودن خسته شده ایم.»

در یک سوی مرکز کی یف معترضان سنگر گرفته اند و در سوی دیگر نیروهای امنیتی اوضاع را از نزدیک کنترل می کنند. گروهی از جوانان مخالف هم با ایجاد زنجیره دفاعی برآن هستند تا از معترضان در برابر پلیس دفاع کنند.

جمعه شب بر روی مرز نمادین بین نیروهای ضد شورش و معترضان، صلیب های چوبی قرار داده شده که به گفته مخالفان نمادی از تعداد کشته شدگان در جریان اعتراضات است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.