خبر فوری

نتایج اولین روز از رقابت های جودوی پاریس

نتایج اولین روز از رقابت های جودوی پاریس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در اولین روز از رقابت های جودوی پاریس، کلاریس اگبنیینو مدال طلای وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان را بر گردن آویخت. جودوکار فرانسوی که کسب مدال نقره جهان را در کارنامه دارد، در دیدار فینال این وزن به مصاف آن لور بلار، هموطن خود رفت. بلار در این دیدار به دلیل کم کاری یک اخطار شیدو گرفت و همین موجب شکستش شد.

در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان، مدال طلا به امی یاماگیشی تعلق گرفت. جودوکار ژاپنی در دیدار فینال این وزن با منخبت اوران ستسگ، قهرمان جهان روبرو شد و با اجرای یک فن کسوتو گاری تعادل حریف مغول خود را بر هم زد. این فن یک امتیاز یوکو برای یاماگیشی به ارمغان آورد و باعث برتری او در این مبارزه شد.

در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان، میخائیل پولایف روس که کسب مدال طلای رقابت های جایزه بزرگ ابوظبی را در کارنامه دارد موفق به شکست جودوکار نام آشنای اوکراینی یعنی هئورگی زانتارایا شد. پولایف در این مبارزه با یک وازاری و یک وازاری آواست ایپون به برتری دست یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.