خبر فوری

بازسازی اعتماد متقابل میان آمریکا و فرانسه

بازسازی اعتماد متقابل میان آمریکا و فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در پایان سفر رسمی آقای اولاند به آمریکا، با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی نتایج حاصل از مذاکراتشان را اعلام کردند و به شرح مواضع مشترک خود در حوزه سیاست خارجی پرداختند.

آقای اولاند در سخنانی با تاکید بر موضوع اهمیت حفاظت از اطلاعات گفت: «ما بر یک همکاری دوجانبه میان دو کشور توافق کردیم که به ما اجازه می دهد به مبارزه علیه تروریسم بپردازیم و همزمان بتوانیم به اصول اساسی پایبند باشیم. این همکاری دوجانبه، رو به گسترش است. اکنون اعتماد متقابل میان دو کشور بازسازی شده است و این اعتماد متقابل مبتنی بر احترام متقابل و همچنین حفاظت از حریم خصوصی است.»

باراک اوباما نیز با اشاره به موضوع مذاکرات هسته ای ایران گفت: «ما خواهان تحریم های جدید نیستیم زیرا تحریم هایی که تا کنون وضع شده به اندازه کافی ایران را تحت فشار قرار داده و او را به پای میز مذاکره کشانده است. ما همچنین می خواهیم پیامی برای ایرانی ها بفرستیم تا بدانند اگر آنها موضوع مربوط به گسترش برنامه هسته ای شان را حل نکنند آنگاه این موضوع عواقبی به همراه خواهد داشت و نه تنها تحریم ها در جایی که اکنون است باقی خواهند ماند بلکه در صورت شکست مذاکرات، دایره تحریم ها به احتمال زیاد تنگ تر خواهد شد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.