وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پیامدهای شرایط بد آب و هوایی در اروپا

پیامدهای شرایط بد آب و هوایی در اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در کرانه شرقی اطلس، فرانسه

در ارکاشون در کنار اقیانوس اطلس و در غرب فرانسه خورشید نهایتا پس از هفته ها بازگشته است، خورشیدی که نوید خروج از روزهای سیاه برای صیادان و ساکنان این منطقه را می دهد. توفان در دو هفته اخیر امواجی ۱۵ متری را روانه ساحل شن وماسه ای کرد. الکتریسیته را برای روزهای متوالی قطع کرد و اندک اندک ساحل را به عقب راند.

شدت امواج شن و ماسه ساحل را به دهها متر عقبتر راندنند. عقب نشینی ساحل در این منطقه باعث فرسایش شدید صخره ها و ایجاد گسلهای خطرناک است و زندکی بسیاری را تهیدی می کند.

توفان و طغیان رودخانه در پرتغال

بارانهای سیل اسا و توفان در پرتغال نیز آب رودخانه ها را راهی خانه روستاییان کرده است. رودخانه های تاژ، دورو، در شمال کشور دسترسی به روستاها را ناممکن کرده است. تلویزیون دولتی پرتغال در اینباره گزارشی دارد.

توفانهای دردسر ساز برای ماهیگیران فرانسه

دوهفته است که شرایط بحرانی آب و هوایی مانع درآمد زایی ماهیگیران فرانسه در کناره غربی کشور شده است. دو هفته ای که آنقدر میزان صید ماهی پایین آمده است که کسب و کار صیادان این منطقه را به ورطه نابودی کشانده است .بازار این بندر روزانه تنها ماهی را به پاریس ارسال می کند و اما رقم معاملات در این دو هفته به ۱۰۰ کیلو ماهی در روز هم نمی رسد.