خبر فوری

جایگزینی برای نخست وزیر مستعفی ایتالیا

جایگزینی برای نخست وزیر مستعفی ایتالیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انریکو لتا، ، نخست وزیر ایتالیا، استعفانامه خود را تقدیم رئیس جمهوری این کشور کرده است. ماتئو رنزی، رهبر حزب آقای لتا، حزب دموکرات گفته است که این تصمیم بدنبال نیاز برای روی کار آمدن یک مدیریت جدید، اتخاذ شد.

مارکو اینسرتی، از مرکز مطالعات اروپایی می گوید: “باید برای یک نیروی سیاسی که بتواند میان رهبران کشورها میانجیگری کند، نیاز بوجود آید. اگر رنزی بعنوان نخست وزیر آتی کاندید شود، عدم شناخت همکارانش و ناشناخته بودن خودش برای آنها، به کمکش نخواهد آمد.”

علاوه بر این، آقای رنزی، هرگز نمایندگی پارلمان را بر عهده نداشته و همه پرسی ها هم نشان می دهد که در میان مردم هم محبوبیت چندانی ندارد.

جیمز فونتانلا، از نشریه فایننشال تایمز می گوید: “حدس من این است که رنزی مثل سارکوزی (رئیس جمهور سابق فرانسه) و اولاند (رئیس جمهور کنونی فرانسه) زیاده گو است و از مذاکره گسترده با بروکسل (اتحادیه اروپا) می گوید، اما در واقعیت، می دانیم که جنگ بر سر قدرت پیچیده است. آلمان در این میان نقش مهمی دارد. رنزی نمی تواند به بروکسل بیاید و همه چیز را عوض کند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.