وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نخست وزیر لبنان: دولت جدید متوازن و نماینده تمام گروه هاست

نخست وزیر لبنان: دولت جدید متوازن و نماینده تمام گروه هاست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تمام سلام، نخست وزیر جدید لبنان روز شنبه با معرفی اعضای کابینه خود دولت جدید این کشور را پس از ده ماه وقفه تشکیل داد.

نخست وزیر لبنان پس از اعلام ترکیب کابینه خود در یک نشست خبری خاطرنشان کرد که دولت جدید، دولتی حافظ منافع ملی و فراگیر است که در آن وزارتخانه ها در میان گروه های مختلف به شکل متوازنی تقسیم شده است.

تمام سلام مبارزه با تروریسم، بهبود وضع نابسامان اقتصادی و رسیدگی به وضعیت پناه جویان سوری را از اولویت های دولت خود خواند و خطاب به رهبران سیاسی این کشور گفت: «من دست تمامی رهبران لبنان را می فشارم و در رسیدن به اهداف این دولت روی تدبیر آن ها حساب می کنم و همه آن ها را به همراهی با دولت فرا می خوانم.»

کابینه تمام سلام متشکل از ۲۴ وزیر است و از هر یک از سه ائتلاف سیاسی حزب الله، ائتلاف سعد حریری موسوم به چهارده مارس و ائتلاف میانه رو نخست وزیر هشت وزیر در آن حضور دارند.

طی ده ماهی که تشکیل دولت لبنان به دلیل اختلاف نظر سیاستمداران لبنانی با بن بست روبرو بود، این کشور شاهد ناآرامی ها و خشونت های زیادی بوده که ریشه در اختلاف بین حزب الله و سنی های این کشور بر سر سوریه داشته است.