خبر فوری
This content is not available in your region

بحران سیاسی در دولت ائتلافی آنگلا مرکل

نظرها
بحران سیاسی در دولت ائتلافی آنگلا مرکل
اندازه متن Aa Aa

دولت ائتلافی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان با بحران جدی روبرو شده است. جمعه گذشته، خانم مرکل با استعفای وزیر کشاورزی آلمان موافقت کرد و روز دوشنبه وعده داد که در مورد پرونده مربوط به یک نماینده سابق مجلس که احتمالا با اتهام پورنوگرافی کودکان مواجه است، تحقیقات کامل قضایی انجام خواهد شد.

سیمون پیتر، رییس حزب سبز آلمان می گوید: «این ائتلاف با بحران پیچیده ای روبروست و حزب سوسیال دموکرات و اتحادیه سوسیال مسیحی را درگیر کرده است. یک سوال مهم مطرح است و آن اینکه چگونه آنها با قانون کنار خواهند آمد و از آن به نفع خودشان استفاده می کنند. این خانم مرکل است که باید در اینمورد عمل کند.»

هنگامی که خانم مرکل و زیگمار گابریل رهبر حزب سوسیال دموکرات سرگرم رایزنی برای تشکیل دولت ائتلافی بودند، هانس پیتر فردریش، وزیر مستعفی کشاورزی که در دولت پیشین خانم مرکل وزیر کشور بود، وجود پرونده محرمانه قضایی پورنوگرافی یک نماینده حزب سوسیال دموکرات را به زیگمار گابریل اطلاع داده بود.

هورست سیهوفر، رهبر اتحادیه سوسیال مسیحی و متحد خانم مرکل در «ائتلاف بزرگ»، بسیار عصبانی است و خواستار توضیحات روشن آقای فردریش و حزب دموکرات مسیحی خانم مرکل در مورد لو رفتن اطلاعات محرمانه از وزارت کشور شده است.

سباستیان اِداتی، نماینده مستعفی درگیر در پرونده خرید تصاویر کودکان برهنه، پیش از اینکه پلیس خانه وی را جستجو کند، حافظه کامپیوتر خود را از آن درآورده بود و می گوید هیچ کس در باره تحقیقات پلیس اطلاعاتی به وی نداده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.