خبر فوری
This content is not available in your region

کره شمالی به نقض گسترده حقوق بشر متهم شد

نظرها
کره شمالی به نقض گسترده حقوق بشر متهم شد
اندازه متن Aa Aa

کمیسیونی که در سازمان ملل متحد درباره وضعیت حقوق بشر در کره شمالی تحقیق کرده است روز دوشنبه اعلام کرد که مقامات امنیتی و حتی کیم جونگ اون، رهبر این کشور نیز باید محاکمه شوند.

در گزارشی که این کمیسیون تهیه و منتشر کرده آمده است در کره شمالی کشتار و شکنجه به صورت سیستماتیک اعمال می شود و این وضعیت قابل قیاس با جنایات دوران حکومت نازی است.

مایکل کِربی، رئیس کمیسیون تحقیق درباره وضعیت حقوق بشر در کره شمالی گفت: «اکنون جامعه بین الملل می داند؛ جامعه بین الملل خواهد دانست و هیچ عذری به خاطر شکست و بر این اساس که ما نمی دانستیم درکار نخواهد بود. ما می دانیم.»

در نامه ای که برای رهبر کره شمالی ارسال شده است، بازرسان سازمان ملل متحد به ضرورت ارجاع این کشور و امکان ارجاع شخص کیم جونگ اون به دادگاه کیفری بین المللی اشاره کرده اند.

کره شمالی تمامی اتهامات مندرج در این گزارش ۳۷۲ صفحه ای را مردود دانسته و آن را بر مبنای محتوایی جعلی و مورد حمایت ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن دانسته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.