خبر فوری

درخواست کمک رهبران مخالفان دولت اوکراین پس از دیدار با مرکل

درخواست کمک رهبران مخالفان دولت اوکراین پس از دیدار با مرکل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که بحران سیاسی در اوکراین با به اجرا درآمدن قانون عفو معترضان زندانی و پایان اشغال شهرداری کیف توسط مخالفان، فروکش کرده، دو تن از رهبران مخالف دولت برای درخواست کمک از اروپا بمنظور حل بحران این کشور به آلمان رفتند.

آنها در دیدار با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، خواهان حمایت این کشور بخصوص از اقتصاد ورشکسته اوکراین شدند.

آرسنی یاتسنیوک، یکی از رهبران مخالف دولت، پس از دیدار با خانم مرکل، در یک نشست مطبوعاتی تاکید کرد: “ما مصمم به ایجاد یک دولت فراگیر در کشورمان هستیم. اما نه یک دولت فاسد بلکه یک دولت دموکراتیک و نزدیک به اروپا و این دولت معتبر باید بمنظور برقراری ثبات مالی در اوکراین، از حمایت شرکای اروپایی ما برای سرمایه گذاری بهره مند شود. ما همچنین خواهان یک روابط شفاف با شرکای روسمان هستیم.”

گزارشهای رسیده از پایتخت اوکراین حاکی است، که پس از تخلیه شهرداری و برخی از ساختمانهای دولتی از مخالفان، پاکسازی این ساختمانها آغاز شده است.

اما گزارشهای دیگری هم حکایت از آن دارد که سنگرهای ایجاد شده در میدان مرکزی کیف همچنان باقی است و برخی از ساختمانهای دولتی از جمله خانه سندیکای این کشور هنوز در تصرف مخالفان است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.