خبر فوری
This content is not available in your region

تایلند همچنان ناآرام است

تایلند همچنان ناآرام است
اندازه متن Aa Aa

بانکوک صحنه درگیری میان نیروهای پلیس و مخالفان دولت است و گزارش می رسد که بیش از ۶۰ نفر در این درگیریها زخمی شده اند.

درگیری میان معترضان و پلیس، پس از اقدام نیروهای پلیس در خروج معترضان از ادارات دولتی انجام گرفت. معترضان موفق شده اند برخی از وزارتخانه ها و ادارات را در روزهای اخیر تحت اشغال خود در آورند.

نیروهای پلیس نزدیک به صد نفر از معترضان را در این راستا بازداشت کردند. تظاهرات ضد دولتی از ماه نوامبر گذشته در بانکوک آغاز شد و گسترش اعتراضات به شهرهای دیگر هم کشید. معترضان اندک اندک ادارات دولتی و وزارتخانه های مستقر در پایتخت را اشغال کردند. مقر اصلی نخست وزیری این کشور هدف اصلی معترضان بود و به همین بدلیل بسیاری از آنها روز دوشنبه در مقابل این ساختمان تجمع کردند و با پلیس درگیر شدند.

مخالفان ضد دولتی می خواهند تا یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر کنونی تایلند، استعفا دهد چرا که به گفته مخالفان وی تحت کنترل برادرش، تاکسین شیناواترا می با شد. مخالفان خواهان ایجاد شورای مردمی برای اجرای اصلاحات در قانون اساسی این کشور هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.