وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نمایش «دور از خانه»؛ روایت سربازان استرالیایی از جنگ

نمایش «دور از خانه»؛ روایت سربازان استرالیایی از جنگ
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دوازده سرباز ارتش استرالیا، در اقدامی کم نظیر، نمایشی را به روی صحنه بردند و از تجارب شخصی خود، از روزهای سخت جنگ، از شکست و پیروزی سخن گفتند.

تیم لوچ یکی از آنها است. او که در عملیاتی در افغانستان مجروح شده است، از این حادثه و مشکلات بازگشت به خانه و شروع یک زندگی نو می گوید: «قبول این واقعیت سخت است چرا که در کمتر از یک لحظه مسیر کل زندگی، چه حرفه ای چه شخصی تغییر می کند. اما هر چه زودتر این حقیقت تلخ را قبول کنید زودتر می توانید زندگی تازه ای را آغاز کنید.»

سال ۲۰۱۰ یک فروند هلیکوپتر ارتش استرالیا در قندهار سقوط کرد. در این حادثه چهار سرباز جان باختند و گری ویلسون بشدت زخمی شد. وی در این نمایش از عمل جراحی مغز
خود می گوید و اینکه چگونه بازیگری به بهبود وضعیت روحیش کمک کرد: «به نظرم مهم بود که مردم از وضعیت مجروحان جنگی با خبر شوند. نباید فراموش کرد که متاسفانه بسیاری از آنها دچار جراحت های روحی و جسمی هستند.»

مقامات ارتش استرالیا بر حمایت ویژه از سربازان آسیب دیده در جنگ تاکید دارند. سرتیپ الیسون کری از نیروهای دفاعی استرالیا می گوید: «شکی نیست که جراحات جسمی مسایل روحی و روانی نیز در پی دارد و باید مجروحان جنگی را از این دو منظر تحت مراقبت های ویژه پزشکی قرار دهیم.»

نمایش «دور از خانه» با استقبال گسترده ای در استرالیا روبرو شده است.