خبر فوری

بن بست سیاسی اوکراین، در گفتگو با کارشناسان

 نظرها
بن بست سیاسی اوکراین، در گفتگو با کارشناسان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اوکراین در یک بن بست سیاسی خطرناک بین یک قهرمان بوکس مورد حمایت غرب و یک قدرتمدار مورد حمایت مسکو قرار گرفته است. ویتالی کلیچکو قهرمان سنگین وزن بوکس روسیه در مورد خطر جنگ داخلی هشدار داده است.

اما رئیس جمهور یانوکویچ و روسیه می گویند اپوزیسیون می خواهد یک حکومت منتخب را براندازد و از سوی دیگر غرب پیشنهاد کمک مالی به اوکراین در صورت روی کار آمدن یک دولت اصلاح طلب را مطرح کرده است.

اگر صندوق بین المللی پول بر شناور کردن ارز و کاهش یارانه ها در اوکراین اصرار کند، آیا یانوکویچ تعامل با غرب را رد خواهد کرد؟

و اگر اپوزیسیون به یک سازش دشوار یعنی انتخاب سهیم شدن در قدرت به جای سلول های زندان تن دهد، اتحادیه اروپا چه دخالتی می تواند بکند؟

بررسی این مسئله در برنامه بیست و پنج ثانیه، با شرکت: ربه کا هارمز، عضو کمیته پارلمانی همکاری اتحادیه اروپا و اوکراین، از گروه سبز ها، همچنین در استودیوی یورونیوز آماندا پاول، از مرکز سیاست اروپایی و نیز استیون بلاکمن پژوهشگر ارشد از مرکز مطالعات اروپایی.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.