خبر فوری

کی یف در خون و آتش، کمبود امکانات درمانی در برخی از نقاط شهر

کی یف در خون و آتش، کمبود امکانات درمانی در برخی از نقاط شهر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گزارشهای مربوط به آمار تلفات درگیریهای صبح روز پنجشنبه در مرکز کی یف همچنان ضد و نقیض است.

برخی گزارشها از کشته شدن بیست و پنج معترض و دو پلیس و گزارشهای دیگری هم از کشته شدن تعداد بیشتری حکایت دارد.

یکی از معترضان که یونیفورم نظامی به تن دارد می گوید: “پلیس همه نوع امکاناتی در اختیار دارد ولی ما فقط همین سپرها را داریم. گلوله از دو سپر هم عبور می کند. مردم در مقابل چشمان ما کشته می شوند. آنها نمی گذراند که ما جنازه ها و مجروحان را خارج کنیم.”

شهروند دیگری هم در حالی که گریه می کند می گوید: “امیدواریم که بتوانیم این نبرد را ببریم و یانوکوویچ هم اوضاع را درک کند.”

پزشکانی که داوطلبانه به کمک مجروحان آمده اند، می گویند آنگونه که آنها هدف قرار گرفته اند نشان می دهد تک تیراندازان به آنها شلیک کرده اند.

آمار دقیقی از تعداد مجروحان در دست نیست، اما گزارشها از زخمی شدن دهها نفر حکایت دارد.

ماریا کورینیوک، خبرنگار یورونیوز در کی یف در مورد مداوای مجروحان در کلیسای اعظم میخاییل مقدس می گوید: “از خبرنگاران خواسته شده به این کلیسا که به یک بیمارستان شده، وارد نشوند تا پزشکان بتوانند کارشان را بکنند. آنها فقط هشت میز جراحی دارند اما تعداد مجروحان خیلی بیشتر است. آنها نمی توانند زخمیها را مدت زیادی اینجا نگه دارند، برای همین تلاش می کنند تا آنها را در اسرع وقت به یک بیمارستان محلی منتقل کنند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.