خبر فوری

بحران مهاجران آفریقایی در مرز اسپانیا و مراکش

بحران مهاجران آفریقایی در مرز اسپانیا و مراکش
اندازه متن Aa Aa

حدود ۵۰۰ مهاجر آفریقایی روز دوشنبه ۲۴ فوریه، در مرز مراکش و اسپانیا، با عبور از سه لایه سیم خاردار، حصار مرزی دو کشور را پشت سر نهادند و ۱۰۰ نفر آنها موفق شدند به شهر ملیلا که شهر مرزی اسپانیاست وارد شوند، اما بلافاصله دستگیر شدند.

بنا به گفته وزیر کشور مراکش، در جریان برخوردهای خشونت آمیز ناشی از هجوم مهاجران، ۱۳ پلیس و ۱۴ مهاجر مجروح شدند. روز ۱۷ فوریه نیز گروهی از مهاجران از این مرز خود را به اسپانیا رسانده بودند.

طی چند ماه گذشته جاری شدن موج وسیع مهاجران از آفریقا به دو شهر مرزی ملیلا و سئوتا که متعلق به اسپانیا و در قلمروی اروپاست، مشکلات بزرگی را برای مهاجران به همراه داشته است.

روز ۶ فوریه نیز موج دیگری از مهاجران که تلاش داشتند با قایق خود را به مرز اسپانیا برسانند و وارد شهر سئوتا شوند، هدف گلوله های لاستیکی پلیس قرار گرفتند و ۱۴ تن از آنها بر اثر غرق شدن جان خود را از دست دادند.

مقامات محلی و نیروهای امنیتی این دو شهر می گویند از منابع لازم برای حل این مشکل برخوردار نیستند و این اتحادیه اروپاست که باید برای این منطقه مرزی اروپا و آفریقا چاره ای بیندیشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.