خبر فوری
This content is not available in your region

کاپیتان کشتی کوستا کونکوردیا برای تکمیل تحقیقات به عرشه کشتی آورده شد

نظرها
کاپیتان کشتی کوستا کونکوردیا برای تکمیل تحقیقات به عرشه کشتی آورده شد
اندازه متن Aa Aa

فرانچسکو اسکتینو، کاپیتان کشتی کوستا کونکوردیا که متهم اصلی پرونده واژگون شدن این کشتی در دو سال قبل است، برای تکمیل تحقیقات به عرشه کشتی آورده شد. احتمال می رود قبل از برخورد کشتی با صخره ای در جزیره جیلیوی ایتالیا، برخی تجهیزات کشتی از کار افتاده باشند.

اسکتینو هنگام دیدار از محل سانحه گفت: “برخی قبلا با دادگاه سازش کرده اند و اکنون این من هستم که با محاکمه روبرو می شوم. آیا مسئله روشن است؟ سال گذشته برخی به مقصر بودن خود اعتراف کرده بودند. من علیه این دادگاه و خواهان روشن شدن حقیقت هستم. “

اکنون قرار است به دستور دادگاه برخی تجهیزات و به ویژه مولدهای برق اضطراری مورد آزمایش قرار گیرند. اگر چه برونو نری، کارشناس دانشگاه پیزا امید چندانی ندارد. او می گوید: “امروز ما در حال مراجعه به محل و عرشه کشتی هستیم، اگرچه کمی دیر است. قبل از ما کسانی به آنجا رفته اند، در حالی که در ژوئن سال ۲۰۱۲ ما درخواست کردیم به کسی اجازه رفتن داده نشود، اما صدای ما شنیده نشد و می بینیم که چه اتفاقی افتاد. امیدواریم بتوانیم چیزی بیابیم که هنوز دیدن آن مفید باشد.”

در برخورد کوستا کونکوردیا با صخره در ۲۳ ژانویه سال ۲۰۱۲، ۳۴ نفر از سرنشینان آن جان خود را از دست دادند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.