خبر فوری
This content is not available in your region

اقدام نمادین ساکنان لویو در مقابله با اوج گیری ناسیونالیسم در اوکراین

نظرها
اقدام نمادین ساکنان لویو در مقابله با اوج گیری ناسیونالیسم در اوکراین
اندازه متن Aa Aa

ساکنان لویو که از تصمیم اخیر پارلمان اوکراین مبنی بر لغو قانون مربوط به زبان رسمی اقلیت ها در این کشور ناخرسندند، روز چهارشنبه در اقدامی نمادین و برای جلوگیری از اوج گیری ناسیونالیسم اوکراینی تصمیم گرفتند تمام رور را به روسی حرف بزنند.

آندری سادووی، شهردارد لویو می گوید: «من می توانم بدون هیچ مشکلی به زبان روسی حرف بزنم. البته کمی لهجه دارم.» او به زبان اوکراینی، انگلیسی، لهستانی و روسی می افزاید: «درهای لویو برای تمام دنیا باز است. فکر می کنیم که تمام تصمیمات باید در زمان مناسب اتخاذ شود. باید بذر ها را در زمینی مناسب پاشید نه در کف آسفالتی که از خون پوشیده شده است.»

لویو یکی از سنگرهای اعتراضات اخیر اوکراین در براندازی ویکتور یانوکوویچ و در عین حال از کانون های اصلی ناسیونالیسم اوکراین است.

به موجب قانونی که در ژوئن سال ۲۰۱۲ به تصویب پارلمان وقت اوکراین رسید قرار شد تا زبان اقلیت هایی با بیش از ۱۰ درصد جمعیت اوکراین، در کنار زبان اوکراینی زبان دوم رسمی آن مناطق شود، از جمله زبان روسی در شرق و زبان های مجار و رومن در برخی مناطق غربی اوکراین.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.