خبر فوری

دارایی ها و حساب های بانکی یانوکوویچ در اتریش، سوئیس و لیختن اشتاین مسدود می شود

دارایی ها و حساب های بانکی یانوکوویچ در اتریش، سوئیس و لیختن اشتاین مسدود می شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با وضع تحریم های اتحادیه اروپا بر رئیس جمهوری برکنارشده اوکراین، مامن مالی ثروتمندان یعنی اتریش، سوئیس و لیختن اشتاین تصمیم به مسدود کردن حساب های بانکی ویکتور یانوکوویچ گرفتند.

علاوه بر رئیس جمهوری اوکراین و پسرش، حساب های بانکی و دارایی های ۱۸ اوکراینی مظنون به نقض حقوق بشر و فساد بدون ذکر نام آن ها مسدود شده است.

دادستانی کل ژنو تحقیقات علیه یانوکوویچ و پسرش در خصوص پولشویی را آغاز کرده است. در همین ارتباط پلیس و دادستانی سوئیس شرکت بازرگانی ماکو، شرکتی فعال در حوزه ذغال سنگ و متعلق به پسر یانوکوویچ را بازرسی کردند.

ایوو برتوسا، رئیس دادستانی کل ژنو می گوید: «این تحقیقات به ما امکان داد تا بررسی کنیم چطور آن ها از طریق کارخانجاتی که در مالکیت مستقیم یا غیرمستقیم الکساندر یانوکوویچ است در اوکراین، هلند یا سوئیس ثروت اندوزی می کردند. تحقیقات بیشتر در روزهای آینده ادامه دارد.»

ویکتور یانوکوویچ، مالک سابق این ویلای مجلل در مجموعه ای به مساحت ۱۴۰ هکتار در اطراف کی یف و متشکل از یک زمین بازی گلف، بخش جنگلی، خانه های تابستانی، باغ های متنوع، تفریگاه ساحلی و یک کشتی لوکس هفته گذشته از مقامش برکنار شد. او از سوی نخست وزیر اوکراین متهم شده که خزانه کشور را خالی کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.