خبر فوری
This content is not available in your region

تعیین شولتز بعنوان نامزد سوسیالیستها برای ریاست کمیسیون اروپا

نظرها
تعیین شولتز بعنوان نامزد سوسیالیستها برای ریاست کمیسیون اروپا
اندازه متن Aa Aa

احزاب چپ میانه اروپا، مارتین شولتز رییس کنونی پارلمان اروپا را بعنوان نامزد سوسیالیستها برای ریاست کمیسیون اروپا برگزیدند.

آقای شولتز با 368 رای موافق و دو رای مخالف بعنوان نامزد احزاب سوسیالیست در انتخابات ماه مه اروپا برگزیده شد.

کارشناسان معتقدند که سیاست ریاضت اقتصادی در اروپا باعث افزایش بیکاری و افزایش محبوبیت احزاب افراطی شده و برای همین آقای شولتز با ایراد سخنانی اولیت خود را مبارزه با بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان در این قاره اعلام کرد.

ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا نیز در این جلسه که با حضور رهبران سوسیالیست و رهبران احزاب سوسیالیست اروپا در رم برگزار شد، با تاکید بر این که اتحادیه اروپا یک اتحادیه واقعی اجتماعی و اقتصادی است، گفت: “نباید با آزادی اقتصادی، حقوق اجتماعی افراد نادیده گرفته شود.”

خبرنگار اعزامی یورونیوز به رم نیز با اشاره به سخنان مارتین شولتز که گفت به پیروزی حزب سوسیالیست در انتخابات ماه مه امیدوار گفت: “نظر سنجیها هم نشان می دهد که این حزب کمی از حزب مردم در اروپا جلوتر است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.