خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه اعتراض های ضد دولتی و هشدار دولت ونزوئلا به مخالفانش

ادامه اعتراض های ضد دولتی و هشدار دولت ونزوئلا به مخالفانش
اندازه متن Aa Aa

اعتراض روز شنبه گروهی از جوانان مخالف دولت که اغلب آنها را دانشجویان تشکیل می دادند در کارکاراکاس، پایتخت ونزوئلا به درگیری با پلیس ضد شورش انجامید.

براساس گزارش ها، نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضانی که اغلب آنها ماسک بر روی صورت خود داشتند، از ماشین های آب پاش و گاز اشک آور استفاده کردند.

همزمان گروههای مخالف دولت از معترضان خواسته اند تا در تظاهرات دیگری که روز یکشنبه برگزار می شود، شرکت کنند.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا که اوایل هفته برای خاتمه دادن به ناآرامی ها، تعطیلی یک هفته ای یک کارناوال سالانه را تا دو هفته افزایش داد، با مشاهده شدت گرفتن درگیری ها خطاب به مخالفانش گفت: “تمامی این اعتراض هایی که صورت می گیرد برای این است که شاهد خشونتی از طرف پلیس ضد شورش در مقابل مردم باشند. صبر ما از این شرایط به پایان رسیده و اینها کسانی هستند که تنها می خواهند نفرت و خشونت جمعی ایجاد کنند و استفاده از زور تنها زبان و راهی است که آنها با اقدامات کنونی خود به دنبال آن هستند.”

تظاهرات های ضد دولتی که طی چند هفته گذشته و در اعتراض به وضعیت اقتصادی در ونزوئلا آغاز شده، به گفته رئیس جمهوری این کشور تاکنون بیش از ۵۰ کشته برجای گذاشته و ده ها نفر نیز دستگیر شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.